U luajtën sonte 7 ndeshje të vlefshme pë Eliminatoret EURO 2024. Kosova nuk merr më shumë se një barazim ndaj Andorrës, Skocia mposht Spanjën, fitojnë Kroacia dhe Zvicra.
Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Grupi A

GJEORGJI – NORVEGJI 1-1
15′ Sorloth (N), 61′ Mikautadze (G)

SKOCI – SPANJË 2-0
6′ e 52′ McTominay

Grupi D

TURQI – KROACI 0-2
20′ e 49′ Kovacic

UELLS – LETONI 1-0
40′ Moore

Grupi I

ROMANI – BIELLORUSI 2-1
16′ Stanciu (R), 19′ Burca (R), 86′ Morozov (B)

KOSOVË – ANDORRA 1-1
59′ Zhegrova (K), 61′ Berto (A)

ZVICËR – IZRAEL 3-0
39′ Vargas, 47′ Amdouni, 52′ Widmer