Një super version i Portugalisë mund 9-0 Luksemburgun falë dygolëshi të Inacio, Ramos dhe Diogo Jota, shënoi edhe Joao Felix. Islanda fiton 1-0 ndaj Bosnjës, ndërsa me fitoren 2-0 në Letoni, Uellsi mbetet ende në garë për kualifikim. Të gjitha në 6′ për Sllovakinë që mundi 3-0 Lihtenshtajnin. Pasdite Kroacia fitoi ndaj Armenisë.
Ja rezultatet e plota të ditës:

  • GRUPI D

LETONI – UELLS 0-2
29′ pen. Ramsey, 96′ Brooks

ARMENI – KROACI 0-1
14′ Kramaric

  • GRUPI J

PORTUGALI – LUKSEMBURG 9-0
12′ e 49′ G. Inacio, 17′ e 34′ G. Ramos, 57′ e 77′ Diogo Jota, 67′ Horta, 84′ B. Fernandes, 89′ Joao Felix

ISLANDË – BOSNIE 1-0
91′ Finnbogason

SLOVAKI – LIEHTENSHTEIN 3-0
1′ Hancko, 3′ Duda, 6′ Mak