Maqedonia fiton në grupin e Italisë: Elmas shënon në fitoren 2-0 ndaj Maltës. Belgjika dhe Austria, të shtyra nga shtyllat nga Lukaku dhe Arnautovic, fitojnë dhe vazhdojnë ecurinë e tyre në krye të grupit krah për krah. Shënon edhe De Ketelaere. Një tjetër goleada nga Spanja, që shënon 6 në Qipro; Haaland shënoi në fitoren 2-0 të Norvegjisë ndaj Gjeorgjisë në Kvaratskhelia. Zvicra mposht Andorrën dhe ruan vendin e parë në Grupin I; Rumania mund Kosovën.

GRUPI A

NORVEGJIA-GJEORGIA 2-1
25′ Haaland (N), 34′ Odegaard (N), 91′ Zivzivadze (G)

SPANJA – QIPRO 6-0
18′ Gavi, 33′ Merino, 70′ Joselu, 73′ e 83′ Ferran Torres, 78′ Baena

GRUPI C

MALTA-MACEDONIA DEL NORD 0-2
5′ Elmas, 41′ Manev

ITALIA-UCRAINA 2-1
12′ e 29′ Frattesi (I), 41′ Yarmolenko (U)

GRUPI F

BELGJIKË -ESTONI 5-0
4′ Vertonghen, 18′ Trossard, 56′ e 58′ Lukaku, 88′ De Ketelaere

SUEDI – AUSTRI 1-3
53′ Gregoritsch (A), 56′ e 69′ rig. Arnautovic (A), 91′ Holm (S)

GRUPI I

ZVICËR -ANDORRË 3-0
49′ Itten, 84′ Xhaka, 93′ Shaqiri

ISRAEL – BIELLORUSI 1-0
93′ Kanichowsky

RUMANI -KOSOVË 2-0
83′ Stanciu, 93′ Mihaila