Raundi i katërt i kualifikimeve të Amerikës së Jugut për Kupën e Botës 2022 ka përfunduar. Brazili dhe Argjentina vazhdojnë duelin e tyre në krye të renditjes, të ndjekur nga afër nga Ekuadori befasues, i cili ka shpartalluar Kolumbinë. Humbje edhe për Kilin dhe Uruguajin, barazim midis Paraguajit dhe Bolivisë. Katër të parët do të shkojnë në Katar, ndërsa i pesti do të luajë play-off.

REZULTATET

EKUADOR 6-1 KOLUMBI

Robert Arboleda (7′) Ángel Mena (9′) Michael Estrada (32′) Xavier Arreaga (39′) Gonzalo Plata (78′) Pervis Estupiñán (90’+1′) / James Rodríguez (45′ PEN)

VENEZUELA 2-1 KILI

L Mago (9′), S Rondón (81′) / A Vidal (15′)

PARAGUAJ 2-2 BOLIVI

Á Romero (19′ PEN), Kaku (72′) / M Moreno (41′), B Cespedes (45′)

URUGUAJ 0-2 BRAZIL

Arthur (34′), Richarlison (45′)

PERU – ARGJENTINË 0-2

N González (17′), L Martínez (28′)

RENDITJA

Brazili 12

Argjentina 10

Ekuador 9

Paraguai 6

Uruguaj 6

Kili 4

Kolumbia 4

Venezuela 3

Peru 1

Bolivi 1