u luajtën sonte 15 ndeshje për Eliminatoret e Evropës për Katar 2022. Shqipëria mposht San Marinon, Kosova mundet nga Spanja, Maqedonia mposht Gjermaninë. Fitojnë Italia, Anglia dhe Franca.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Grupi B.

SPANJË – KOSOVË 3-1:   
34 ‘Dani Olmo (S), 36’ Ferran Torres (S), 70 ‘Halimi (K), 75’ Gerard Moreno (S)

GREQI-GJEORGJI 1-1:   
76 ‘aut.  Kakabadze, 78 ‘Kvaratskhelia

Renditja e grupit B
Spanja 7, Suedia 6 *, Greqia 2 *, Gjeorgjia 1, Kosova 0 *.
* një ndeshje më pak

Grupi C

LITUANI-ITALI 0-2:   
47 ‘Sensi, 90 + 4 Immobile

IRLANDË E VERIUT – BULLGARI 0-0

Renditja e grupit C
Itali 9, Zvicër 6 *, Irlanda e Veriut 1 *, Bullgari 1, Lituani 0 *.
* një lojë më pak

Grupi D

BOSNJE – FRANCË 0-1:   
60 ’Griezmann

UKRAINE-KAZAKHSTAN 1-1:   
20 ‘Yaremchuk (U), 69’ Muzhikov (K)

Renditja e grupit D   
Franca 7, Ukraina 3, Finlanda 2 *, Bosnja 1 *, Kazakistani 1 *.
* një ndeshje më pak

Grupi F

AUSTRI- DANIMARKË 0-4:   
58 ’dhe 74’ Skov Olsen, 63 ’Maehle, 67’ Hojbjerg

SKOCI – ISHUJT FAROE 4-0:  
7 ’dhe 53’ McGinn, 60 ’Adams, 70’ Fraser

MOLDAVI – ISRAEL 1-4:
29 ‘Krap (M), 45’ + 2 Zahavi (I), 57 ‘Solomon (I), 64’ Dabbur (I), 66 ‘Natcho (I)

Renditja e grupit F   
Danimarka 9, Skocia 5, Izraeli 4, Austria 4, Ishujt Faroe 1, Moldavia 1

Grupi I.

ANGLI-POLONI 2-1:  
19 ‘ pen. Kane (A), 58 ‘Moder (P), 85’ Maguire (A)

ANDORRË – HUNGARI 1-4:   
45 ‘+ 2 Fiola (U), 51’ Gazdag (U), 58 ‘Kleinheisler (U), 90’ Nego (U), 90 ‘+ 3 pen.  Pujol (A)

SAN MARINO – SHQIPËRI 0-2:   
63 ’Manaj, 85’ Uzuni

Renditja e grupit I:
Anglia 9, Hungaria 7, Shqipëria 6, Polonia 4, Andorra 0, San Marino 0

Grupi J

GJERMANI-MAQEDONI E VERIUT 1-2:   
45 ‘+ 2 Pandev (M), 63’ pen.  Gundogan (G), 85 ‘Elmas (M)

LIETENSHTEIN – ISLANDË 1-4:
12 ‘Saevarsson (I), 45’ + 1 Bjarnason (I), 77 ‘Palsson (I), 79’ Frick (L), 90 ‘+ 4 pen.  Sigurjonsson (I)

ARMENI – RUMANI 3-2:   
56 ‘Spertsyan (A), 62’ dhe 72 ‘Cicaldau (R), 86’ Haroyan (A), 89 ‘.  Pen. Barseghyan (A)

Renditja e grupit J:   
Armenia 9, Maqedonia e Veriut 6, Gjermania 6, Rumania 3, Islanda 3, Lihtenshtajni 0