U luajtën sonte ndeshjet Eliminatore për Katar 2022 në 4 grupe. Shqipëria mund me rezultat minimal Andorrën. Gjithashti fitojnë Italia, Anglia, Gjermania dhe Zvicra.

Ja rezultatet e plota të ditës:

Grupi B

SUEDI – GJEORGI 1-0:   
35′ Claesson

SPANJË – GREQI 1-1:   
33′ Morata (S), 57′ Bakasetas pen. (G)

Grupi C

BULGARI – ZVICËR 1-3:   
7′ Embolo (S), 10′ Seferovic (S), 13′ Zuber (S), 46′ Despodov (B)

ITALI – IRLANDË E VERIUT 2-0:
14′ Berardi, 39′ Immobile

Grupi F

ISRAEL – DANIMARKË 0-2:  
13′ Braithwaite, 67′ Wind

MOLDAVI – FAR OER 1-1:
9′ Nicolaescu (M), 83′ Olsen (F)

SKOCI – AUSTRI 2-2:  
55′ e 80′ Kalajdzic (A), 71′ Hanley (S), 85′ McGinn (S)

Grupi I

ANDORRË – SHQIPËRI 0-1:  
41′ Lenjani

HUNGARI – POLONI 3-3:  
6′ Sallai (U), 52′ Adam Szalai (U), 60′ Piatek (P), 61′ Jozwiak (P), 78′ Orban (P), 83′ Lewandowski (P)

ANGLI – SAN MARINO 5-0:   
6′ Ward-Prowsem 21′ e 53′ Calvert-Lewin, 31′ Sterling, 83′ Watkins Sterling

Grupi J

LIECHTENSTEIN – ARMENI 0-1:  
83’ Frommeit (autogol)

ROMANI – MAQEDONI E VERIUT 3-2:
28′ Tanase, 50’ Mihaila, 85’ Hagi / 82’ Ademi, 83’ Trajkovski

GJERMANI – ISLANDË 3-0:   
3′ Goretzka, 7′ Havertz, 56’ Gundogan