Suksesi minimal gjatë natës për Argjentinën. Le Seleccion mposhti Uruguain 1-0 falë golit të Di Marias 7’, me asist nga Dybala, i cili ishte titullar në fushë në vend të Leo Messit.

Në interval, megjithatë, Joya u largua nga fusha për të hyrë Correa. Në fushë janë edhe lojtarë të tjerë nga serie A si Caceres, Godin, Nandez, Vecino, Bentancur, Lautaro Martinez dhe Molina.

Kombëtarja e Scalonit i afrohet kështu kualifikimit aritmetik në kampionatin e ardhshëm botëror, duke arritur në 28 pikë në renditje.

RENDITJA

  1. Brazili * 34
  2. Argjentina * 28
  3. Ekuadori 20
  4. Kili 16
  5. Kolumbia 16
  6. Uruguai 16
  7. Peru 14
  8. Paraguaj 12
  9. Bolivia 12
  10. Venezuela 7

* një ndeshje më pak