U luajtën sonte disa ndeshje të vlefshme për Eliminatoret Kupa e Botës Katar 2022. Fitojnë Anglia, Gjermania dhe Belgjika, barazon Italia, ndërsa humb Spanja.

Ja rezulatet e plota të së enjtes:

Grupi B

GJEORGJI – KOSOVË 0-1:   
18’ Muriqi

SUEDI – SPANJË 2-1:   
6’ Isak, 57’ Claesson / 5’ Soler

Grupi C

ITALI – BULLGARI 1-1:   
16’ Chiesa / 40’ IIiev

LITUANI – IRLANDË E VERIUT 1-4:   
55’ Baravykas, / 20’ Ballard, 52’ pen. Washington, 67’ Lavery, 82’ pen. McNair

Grupi J

LIECHTENSTEIN-GJERMANIA 0-2:  
 41′ Werner, 77′ Sané

MAQEDONIA E VERIUT-ARMENIA 0-0

ISLANDA – RUMANIA 0-2:   
 47′ Man, 83′ Stanciu

Grupi I

ANDORRA-SAN MARINO 2-0:   
18′ e 24′ Vales

POLONI –  SHQIPËRI 4-1:    
12′ Lewandowski (P), 25′ Cikalleshi (A), 44′ Adam Buksa (P), 54′ Krychowiak (P), 89′ Linetty (P)

HUNGARI – ANGLI 0-4:   
55′ Sterling, 63′ Kane, 69′ Maguire, 87′ Rice

Grupi  E

REPUBLIKA ÇEKE – BIELORUSIA 1-0:    
34′ Barak

ESTONI – BELGJIKË 2-5:   
2′ Kait (E), 22′ Vanaken (B), 29′ e 52′ Lukaku (B), 65′ Witsel (B), 76′ Foket (B), 83′ Sorga (E)