U luajtën sonte disa ndeshje për Eliminatoret Kupa e Botës Katar 2022.

Asnjë problem për Anglinë, e cila likuidoi praktikën e Andorrës me katër gola. Një super Bale nënshkruan një tregolësh dhe i jep Uellsit suksesin e minutës së fundit kundër Bjellorusisë.  Në mbrëmje Gjermania mundi Armeninë 6-0 dhe e kaloi atë në renditje.  Polonia bën 7 gola në San Marino (dygolësh nga Lewandowski), ndërsa Italia nuk arrin të shënojë në Zvicër. Lukaku shënon sërish në Belgjikë-Çeki dhe poker i Spanjës në Gjeorgji.

Ja rezultatet e plot të së dielës:

GRUPI B

SPANJË-GJEORGJI 4-0:
6 ‘Gaya, 25’ Soler, 41 ‘Ferran Torres, 63’ Sarabia

KOSOVË-GREQI 1-1:   
47 ’Douvikas (G), 92’ Muriqi (K)

Renditja e grupit B:   
Spanja 10;  Suedia 9;  Kosova 4;  Greqia 3;  Gjeorgjia 0

GRUPI C

BULLGARI – LITUANI 1-0:
82 ’Çochev

ZVICËR-ITALI 0-0

Renditja e grupit C:   
Italia 11;  Zvicra 7;  Bullgaria 5;  Irlanda e Veriut 4;  Lituania 0

GRUPI E:

BIELLORUSI – UELLS 2-3:   
6 ‘pen., 69’ pen.  dhe 93 ‘Bale (U), 29’ pen.  Lisakovich (B), 31 ‘Sedko (B)

BELGJIKË – REPUBLIKA ÇEKE 3-0:   
8 ‘Lukaku, 41’ E. Hazard, 65’ Saelemaekers

Renditja e grupit E:    
Belgjika 13;  Rep. Çeke 7;  Uells 6;  Bjellorusia 3;  Estonia 0

GRUPI I

ANGLI-ANDORRË 4-0   
18 ‘dhe 78’ Lingard, 72’ pen. Kane, 84’ Saka

SHQIPËRI – HUNGARI 1-0:   
87 ’Broja

SAN MARINO-POLONI 1-7:  
8 ‘dhe 21’ Lewandowski (P), 16 ‘Swiderski (P), 44’ Linetty (P), 48 ‘Nanni (S), 68’, 92 ‘dhe 94’ Buksa (P)

Renditja e grupit I:
Anglia 15;  Polonia 10;  Shqipëria 9;  Hungaria 7;  Andorra 3;  San Marino 0

GRUPI J

ISLANDË -MAQEDONI E VERIUT 2-2:   
12 ‘Velkovski (M), 54’ Alioski (M), 78 ‘Bjarnason (I), 84’ Gudjohnsen (I)

GJERMANI-ARMENI 6-0:
6 ‘dhe 15’ Gnabry, 35 ‘Reus, 45’ Werner, 52 ‘Hoffmann, 91’ Adeyemi

RUMANI – LIECHTENSTEIN 2-0:  
11 ‘Tosca, 16’ Manea

Renditja e grupit J:    
Gjermania 12;  Armenia 10;  Rumania 9;  Maqedonia e Veriut 8;  Islanda 4;  Lihtenshtajni 0