U luajtën mbrëmë 5 ndeshje për Eliminatoret Kupa e Botës Katar 2022. Gje e cuditshme ishte ndërprerja e ndeshjes mes Brazilit dhe Argjentinës sepse Argjentina kishte futur në fushë 3 lojtarë që kuan në Angli dhe që duhet të ishin në vetëizolim për masat anti-Covid. Në takimet e tjera fitoi Uruguaji dhe Peruaja ndërsa dy ndeshjet e tjera u mbyllën në barazim.

Ja rezultatet e plota të zonës së Amerikës së Jugut:

Uruguaj – Bolivia 4-2:
15′ e 67′ pen. De Arrascaeta (U), 31′ Valverde (U), 47′ Martinez (U), 59′ e 84′ pen. Marcelo Moreno (B)

Ecuador – Kili 0-0:

Paraguaj – Kolumbi 1-1:
40′ Sanabria (P), 53′ pen. Cuadrado (C)

Perù – Venezuelë 1-0:   
35′ Cueva