U luajtën sonte disa ndeshje të vlefshme lër Eliminatoret Kupa e Botës Qatar 2022. Kosova mundet nga Spanja, fitojnë Italia, Gjermania dhe Belgjika.

Ja rezultatet e plota të së mërkurës:

GRUPI B

GREQI – SUEDI 2-1:   
62 ‘Bakasetas (G), 78’ Pavlidis (G), 80 ‘Kuuaison (S)

KOSOVË – SPANJË 0-2:   
32 ’Fornals, 90’ Ferran Torres

Renditja e grupit B: Spanja 13;  Suedia 9;  Greqia 6;  Kosova 4;  Gjeorgjia 1.

GRUPI C

ITALI-LITUANI 5-0:   
11 ’dhe 29’ Kean, 14 ’dhe 24’ Raspadori, 54 ’Di Lorenzo

IRLANDË E VERIUT – ZVICËR 0-0

Renditja e Grupit C: Italia 14;  Zvicra 8;  Irlanda e Veriut 5, Bullgaria 5;  Lituania 0.

GRUPI E

BIELLORUSI – BELGJIKË 0-1.
33 ‘Praet

UELLS – ESTONI 0-0

Klasifikimi i Grupit E: Belgjika 16;  Republika Çeke 7, Uellsi 7;  Bjellorusia 3;  Estonia 1.

GRUPI I

SHQIPËRI -SAN MARINO 5-0.  
32 ‘Manaj, 57’ Laci, 61 ‘Broja, 68’ Hysaj, 80’ Uzuni

HUNGARI – ANDORRË 2-1:   
9 ‘ pen  Szalai (H), 18 ‘Botka (H), 82’ Llovera (A)

POLONI – ANGLI 1-1:   
72 ‘Kane (A), 92’ Szymanski (P)

Klasifikimi i grupit I: Anglia 16;  Shqipëria 12;  Polonia 11;  Hungaria 10;  Andorra 3;  San Marino 0.

GRUPI J

ARMENI – LIEHTENSTEIN 1-1.
45 ‘ pen. Mkhitaryan (A), 80 ‘Frick (L)

ISLANDË – GJERMANI 0-4.  
5 ‘Gnabry, 24’ Rudiger, 57 ‘Sane, 89’ Werner

MAQEDONI E VERIUT – RUMANI 0-0:

Renditja e Grupit J: Gjermania 15;  Armenia 11;  Rumania 10;  Maqedonia e Veriut 9;  Islanda 4;  Lihtenshtajni 1.