U luajtën sot ndeshjet e vlefshme për eliminatoret Qatar 2022 në Grupet A, B, C, D, F dhe I. Kosova mundet nga Gjeorgjia, fitojnë Portugalia, Suedia, Serbia, Izraeli dhe Zvicra, ndërsa barazon Anglia.

Ja rezultatet e plota të ditës:

GRUPI A

PORTUGALI – LUKSEMBURG 5-0
8′ ,13′ pen. e 87′ Cristiano Ronaldo, 18′ Bruno Fernandes, 69′ Palhinha

SERBI – AZERBAIXHAN 3-1
30′ pen. e 53′ Vlahovic (S), 47′ Makhmudov (A), 83′ pen. Tadic (S)

Renditja e Grupit A: Serbia 17, Portugalia 16, Luksemburgu 6, Irlanda 5, Azerbaixhan 1.

GRUPI B

KOSOVË – GJEORGI 1-2
11′ Okriashvili (G), 45′ pen. Muriqi (K), 82′ Davitashvili (G)

SUEDI – GREQI 2-0
59′ pen. Forsberg, 69′ Isak

Renditja e Grupit B: Suedia 15, Spanja 13, Greqia 9, Gjeorgia 4, Kosovo 4.

GRUPI C

BULGARI – IRLANDË E VERIUT 2-1
35′ Washington (I), 53′ e 63′ Nedelev (B)

LITUANI – ZVICËR 0-4
31′ e 45′ Embolo, 42′ Steffen, 94′ Gavranovic

Renditja e Grupit C: Italia 14, Zvicra 14, Bulgaria 8, Irlanda e Veriut 5, Lituania 3.

GRUPI D

KAZAKISTAN – FINLANDË 0-2
45′ e 48′ Pukki

UKRAINË – BOSNIE 1-1
15′ Yarmolenko (U), 77′ Ahmedhodzic (B)

Renditja e Grupit D: Franca 12, Ukraina 9, Finlandia 8, Bosnia 7, Kazakistan 3.

GRUPI F

DANIMARKË – AUSTRI 1-0
53′ Maehle

ISHUJT FAR OER – SKOCI 0-1
86′ Dykes

IZRAEL – MOLDAVI 2-1
28′ Zahavi (I), 49′ Dabbur (I), 95′ Nicolaescu (M)

Renditja e Grupit F: Danimarka 24*, Skocia 17, Izraeli 13, Austria 10, Ishujt Far Oer 4, Moldova 1.

GRUPI I

SHQIPËRI – POLONI 0-1
77′ Swiderski

ANGLI – HUNGARI 1-1
24′ pen. Sallai (H), 37′ Stones (A)

SAN MARINO-ANDORRA 0-3
10′ Pujol, 53′ Moreno, 89′ Fernandez

Renditja e Grupit I: Anglia 20, Polonia 17, Shqipëria 15, Hungaria 11, Andorra 6, San Marino 0.