Mesfushori qendror Emzo Fernandez, i cili i është bashkuar Chelseas nga klubi portugez Benfica për 121 milionë euro, mbërriti në Cobham më herët sot për të bërë fotot e tij zyrtare të zbulimit dhe për të takuar stafin në bazën tonë stërvitore.

Ai ka nënshkruar një kontratë deri në qershor 2031 dhe do të ketë fanellën numrin 5 të veshur më parë nga Jorginho, i cili u largua për në Arsenal në ditën e fundit.

“Jam shumë i lumtur me mundësinë që më ka dhënë Chelsea dhe do të jap gjithçka për të arritur objektivat e klubit.
Si lojtar dhe person, unë ofroj energji të mirë, atmosferë të mirë dhe do të jap gjithçka dhe do t’i mbështes bashkëlojtarët e mi për t’i bërë ata edhe më të mirë.
Chelsea është një klub i madh, është një klub që gjithmonë lufton për trofe dhe ka fituar Champions League në vitet e fundit.  Së bashku, ne do të përpiqemi të arrijmë gjithçka që dëshiron klubi dhe ta çojmë atë në nivelin tjetër.
Unë dhe familja ime jemi vërtet të lumtur që jam këtu në Londër dhe që mund të shijojmë qytetin.  Mendoj se është një qytet vërtet i bukur, ndaj do ta shijojmë dhe do të kalojmë mirë.
Nuk kam luajtur ende kundër ndonjë prej bashkëlojtarëve të mi të rinj dhe nuk kam pasur ende mundësinë të bisedoj me asnjërin prej tyre, por e di se cilët janë dhe mezi pres të punoj me të gjithë!” , – ishin fjalët e tij të para.