U luajtën sot dy ndeshjet e fundit të grupit A. Italia mundi 1-0 Uellsin me golin e shënuar nga Pessina 39’.

Në ndeshjen tjetër Zvicra shpartalloi 3-1 TurqinëPër helvetikët golat u shënuan nga Seferovic 6’ dhe Shaqiri 36’ dhe 68’. Për turqit shënoi Kahveci 62’.

Si përfundim Italia e mbylli grupin e para me 9 pikë, Uellsi u rendit i dyti me 4 pikë, Zvicra e treta me 4 pikë, ndërsa Turqia e katërta me 0 pikë.

Dy të parat kualifikohen direkt, ndërsa për të tretën vendoset në përgundim të fazës së grupeve pasi kualifikohen 4 më të mirat nga 6 skuadrat.