Përfunduan mbrëm ndeshjet e javës së tretë në Europa League. Betis Sevilla mposht Romën, fitojnë Manchester United, Arsenal dhe PSV.

Ja rezultatet e plota të së enjtes:

GRUPI A

Arsenal – Bodo/Glimt 3-0:   
23′ Nketiah, 28′ Holding, 85′ Vieira

Zurih – PSV 1-5:   
10′ e 15′ Vertessen, 22′ e 55′ Gakpo, 35′ Simons, 87′ Okita (Z)

GRUPI B

Fenerbahce – AEK Larnaca 2-0:  
26′ Batshuayi, 80′ aut. Mamas

Rennes – Dinamo Kiev 2-1:
23′ Terrier, 33′ Tsygankov (DK), 89′ Doue

GRUPI C

Roma – Betis Sevilla  1-2:   
34′ pen. Dybala, 40′ Rodriguez (B), 88′ Luiz Henrique (B)

HJK-Ludogorets 1-1:    
10′ Tissera (L), 55′ Hetemaj

GRUPI D

Braga – Royale Union SG 1-2:
49′ Ruiz, 86′ Nilsson (R), 94′ Sykes (R)

Malmoe – Union Berlin 0-1:    
68′ Becker

GRUPI E

Omonia – Manchester United 2-3:    
34′ Ansarifard (O), 53′ e 84′ Rashford, 63′ Martial, 85′ Panagiotou (O)

Sheriff – Real Sociedad 0-2:    
53′ Silva, 62′ Elustondo

GRUPI F

Midtjylland – Feyenoord 2-2:  
23′ Szymanski, 44′ pen. Kokcu, 54′ Isaksen (M), 85′ Juninho (M)

Sturm Graz – Lazio 0-0

GRUPI G

Freiburg – Nantes 2-0:    
48′ Kyereh, 72′ Grifo

Olympiacos – Qarabag 0-3:   
68′ Owusu, 82′ Vesovic, 86′ Sheydayev

GRUPI H

Crvena Zvezda – Ferencvaros 4-1:   
27′ e 60′ Kanga, 35′ Mitrovic, 50′ Katai, 71′ Zachariassen (F)

Monaco – Trabzonspor 3-1:    
14′ e 45’ pen. Ben Yedder, 55′ Disasi, 72′ Bakasetas (T)