Në ndeshjet e darkës në Europa League, fitojnë Arsenal, Roma, PSV, Benfica dhe Leverkusen, barazon Napoli.

Ja rezultatet e plota të orës 21:00.

GRUPI A

Cluj-CSKA Sofia 0-0
Roma-Young Boys 3-1 (34′ Nsame (YB), 44′ Borja Mayoral (R), 59′ Calafiori (R), 81′ Dzeko (R))

GRUPI B

Molde-Dundalk 3-1 (31′ Eirem, 40′ Omoijuanfo, 67′ Ellingsen, 94′ Flores)
Arsenal-Rapid Vienna 4-1 (10′ Lacazette, 18′ Mari, 44′ Nketiah, 47′ Kitagawa (RV), 66′ Rowe)

GRUPI C

Nice-Bayer Leverkusen 2-3 (22′ Diaby (BL), 26′ Kamara (N), 32′ Dragovic (BL), 47′ Ndoye (N), 51′ Baumgartlinger (BL))
Slavia Praga-Hapoel Beer Sheva 3-0 (31′ Sima, 36′ Stanciu, 85′ Sima)

GRUPI D

Rangers-Standard Liegi 3-2 (6′ Lestienne (SL), 39′ Goldson (R), 41′ Cop (SL), 45′ Tavernier (R), 63′ Arfield (R))
Benfica-Lech Poznan 4-0 (36′ Vertonghen, 57′ Nunez, 58′ Pizzi, 90′ Weigl)

GRUPI E

Granada-PSV 0-1 (39′ Malen)
Omonia-PAOK 2-1 (9′ Kakoulis (O), 39′ Tzolis (P), 84′ Gomez (O))

GRUPI F

AZ Alkmar-Napoli 1-1 (6′ Mertens (N), 54′ Martins Indi)
Real Sociedad-Rijeka 2-2 (37′ Velkovski, 69′ Bautista (RS), 74′ Loncar, 79′ Monreal (RS))