Në ndeshjet e darkës të Europa League fitojnë Lazio dhe Sevilla, humb Arsenali.
Ja rezultatet e plota të takimeve të orës 21:00:

LAZIO-CLUJ 1-0: 24′ Correa

CELTIC-RENNES 3-1: 21′ Morgan, 45 Christie, 74′ Johnston, 89′ Hunou (R)

VITORIA GUIMARAES-STANDARD LIEGI 1-1: 39′ Lestienne pen, 45′ André Pereira

ARSENAL-EINTRACHT 1-2: 45′ Aubameyang (A), 55′ e 64′ Kamada (E)

SEVILLA-QARABAG 2-0: 61′ Bryan Gil, 90’+2 Dabbur

DUDELANGE-APOEL 0-2: 12′ Matic pen., 43′ Merkis

MALMO-DINAMO KIEV 4-3: 2′ Bengtsson (M), 18′ Mykolenko (D), 39′ Tsygankov (D), 48′ e 90’+6 Rosenberg (M), 57′ Rakip (M), 77′ Verbic (D)

LUGANO-COPENAGHEN 0-1: 26′ Thomsen

SPORTING-PSV 4-0: 9′ Luiz Phellype, 15′ e 64′ su pen. Bruno Fernandes, 42′ Mathieu

ROSENBORG-LASK LINZ 1-2: 20′ Goiginger (L), 45′ Johnsen (R), 54′ Frieser (L)