Në mbrëmjen e Europa League, surpriza u përfaqësua nga Antwerp, i cili iu afrua fitores në Eintracht Frankfurt, me golin edhe Nainggolan, por duke parë fitoren të zbehet në minutën e fundit për golin e Paciencas.  Nga ana tjetër fiton Lyon me përmbysje në Brondby duke shënuar një tris.  Tris edhe për Leicester kundër Legia Varshavës, ndërsa Glasgow Rangers dhe PSV rregullojnë respektivisht Sparta Pragë dhe Sturm Graz 2-0. Një fitore e ngushtë për Monaco kundër Real Sociedad dhe për Olympiacos kundër Fenerbahçes.

Ja të gjitha rezultatet e mbrëmjes:

GRUPI A

Brondby-Lion 1-3
51’ Uhre (B), 57’, 65’ Cherki (L), 76’ Slimani (L)

Glasgow Rangers-Sparta Praga 2-0
15’, 48’ Morelos

GRUPI B

Monaco-Real Sociedad 2-1
28’ Volland (M), 35’ Isak (RS), 38’ Fofana (M)

PSV-Sturm Graz 2-0
45’ pen. Carlos Vinicius, 55’ Bruma

GRUPI C

Spartak Mosca- Napoli 2-1
3’ pen, 28’ Sobolev (S), 64’ Elmas (N)

Leicester-Legia Varsavia 3-1
11’ Daka (L), 21’ Maddison (L), 26’ Mladenovic (LV), 33’ Ndidi (L)

GRUPI D

Olympiacos-Fenerbahçe 1-0
90’ Soares

Eintracht Frankfurt -Anversa 2-2
13’ Kamada (E), 33’ Nainggolan (A), 88’ Samatta (A), 90’+4’ Paciencia (E)

GRUPI E

Lokomotiv Mosca-Lazio 0-3
56′ pen. e 63′ pen. Immobile, 87′ Pedro

Galatasaray-Marseille 4-2
12′ Cicaldau (G), 30′ aut. Caleta-Car (G), 64′ Feghouli (G), 68′ e 85′ Milik (M), 83′ Babel (G)

GRUPI F

Crvena Zvezda -Ludogorets 1-0
57′ Ivanic

Midtjylland-Braga 3-2
2′ Sviatchenko (M), 43′ Horta (B), 48′ Isaksen (M), 85′ Galeno (B), 93′ pen. Evander (M)

GRUPI G

Betis-Ferencvaros 2-0
5′ Tello, 52′ Canales

Bayer Leverkusen-Celtic 3-2
16′ e 82′ Andrich (B), 40′ pen. Juranovic (C), 56′ Jota (C), 87′ Diaby (B)

GRUPI H

Dinamo Zagreb-Genk 1-1
35′ Menalo (D), 45′ Ugbo (G)

Rapid Vienn – West Ham 0-2
40′ Yarmolenko, 45’ pen. Noble.