Përfunduan sonte 16 ndeshjet e vlefshme për javën e katërt në Europa League.
Fitojnë Manchester United, Arsenal dhe PSV, ndërsa barazojnë Roma, Lazio dhe Olympiacos.
Ja rezultatet e plota të së enjtes:

AEK Larnaca – Fenerbahce 1-2:
17′ Joao Pedro, 52′ pen. Trickovski (A), 80′ pen. Batshuayi

Betis – Roma 1-1:
34′ Canales (B), 56′ Belotti

Bodo/Glimt – Arsenal 0-1:
24′ Saka

Dinamo Kiev – Rennes 0-1:
48′ Wooh

Feyenoord – Midtjylland 2-2:
16′ Martinez, 34′ Timber (F), 58′ Hancko (F), 59′ Sviatchenko

Nantes – Freiburg 0-4:
26′ Kuble, 72′ Gregoritsch, 82′ Schade, 87′ Yeong

Qarabag – Olympiacos 0-0


Royale Union SG-Braga 3-3:
16′, 36′ e 41′ Vitinha, 20′ e 62′ Boniface (R), 49′ Vanzeir

Ferencvaros – Cevena Zvezda 2-1:
Zachariassen (F) 24′, Mitrovic (C) 55′, S. Mmaee (F) 61’

Lazio – Sturm Graz 2-2:
Immobile pen. (L) 45′, Boving (S) 56′, Pedro (L) 71′, Boving (S) 83′

Ludogorets – HJK Helsinki 2-0:
Gropper 39′, Rick 64′

Manchester United – Omonia 1-0:  
McTominay 90’+3′

PSV-Zurih 5-0:
Gutierrez 10′, Veerman 15′, Sangare 34′, Veerman 55′, El-Ghazi 84′

Real Sociedad – Sheriff Tiraspol 3-0:
Sorloth 45’+1′, Rico 66′, Navarro 81′

Trabzonspor – Monaco 4-0:
Sarr aut. 44′, Vitor Hugo 48′, Bardhi 57′, Trezeguet 69′

Union Berlin – Malmo 1-0:
Knoche pen. 89′