Në ndeshjet e pasdites në Europa League, fitojnë Milan, Lille dhe Villarreal, ndërsa barazon Tottenhami.

Ja rezultatet e plota të orës 18:55.

Grupi G

Zorya-Leicester 1-0 (84′ Admanesh)
AEK-Braga 2-4 (8′ Tormena, 10′ Esgaio, 31′ Nelson Oliveira, 45′ Horta, 83′ Galeno, 89′ Vasilantonopoulos)

Grupi H

Lille-Sparta Praga 2-1 (71′ Krejci, 80′ Yilmaz, 85′ Yilmaz)
Milan-Celtic 4-2 (7′ Rogic, 14′ Edouard, 24′ Calhanoglu, 26′ Castillejo, 50′ Hauge, 82′ Diaz)

Grupi I

Sivasspor-Villarreal 0-1 (75′ Chukwueze)
Qarabag-Maccabi Tel Aviv 1-1 (22′ Cohen su rig, 37′ Romero)

Grupi J

Anversa-Ludogorets 3-1 (20′ Hongla, 53′ Despodov, 72′ De Laet, 86′ Benson)
LASK-Tottenham 3-3 (42′ Michorl, 45′ Bale, 55′ Son, 84′ Eggestein, 86′ Dele Alli, 93′ Karamoko)

Grupi K

Feyenoord-Dinamo Zagreb 0-2 (45’+5′ Petkovic, 52′ Majer)
CSKA Mosca-Wolfsberger 0-1 (22′ Vizinger)

Grupi L

Crvena Zvezda-Hoffenheim 0-0
Gent-Slovan Liberec 1-2 (32′ Mara, 55′ Yusuf, 59′ Yaremchuk)