Në ndeshjet e darkës në Europa League, fitojnë Tottenham, Roma Napoli, Leverkusen dhe PSV.

Ja rezultatet e plota të orës 21:00.

CLUJ-ROMA 0-2: 49′ Debeljuh aut., 67′ Veretout

DUNDALK- RAPID VIENA 1-3: 11′ Krasnmuller (R), 37′ e 58′ Kara (R), 63′ Shields pen. (D)

BAYER LEVERKUSEN – HAPOEL BE’ER SHEVA 4-1: 29′ Schick (L), 48′ Bailey (L), 58′ Shivro (H), 76′ Demirbay (L), 80′ Alario (L)

NICE -SLAVIA PRAGA 1-3: 13′ Lingr (S), 60′ Gouiri (N), 64′ Olayinka (S), 75′ Sima (S)

STANDARD LIEGI-LECH POZNAN 1-1: 60′ Ishak (L), 63′ Tapsoba (S)

RANGERS-BENFICA 2-2: 7′ Arfield (R), 69′ Roofe (R), 78′ Tavernier aut. (B), 81′ Pizzi (B)

PSV-PAOK 3-2: 4′ Fernando Varela (PAOK), 13′ Tziolis (PAOK), 20′ Gakpo (PSV), 50′ Madueke (PSV), 53′ Malen (PSV)

GRANADA-OMONIA 2-1: 8′ Suarez (G), 60′ Asante (O), 73′ Alberto Soro (G)

NAPOLI-RIJEKA 2-0: 41′ Anastasio aut., 75′ Lozano

AZ ALKMAAR – REAL SOCIEDAD 0-0

TOTTENHAM-LUDOGORETS 4-0: 16′ e 34′ Carlos Vinicius, 34′ Winks, 73′ Lucas Moura