U luajtën në orën 21:00 shtatë ndeshjet e grupeve A, B, C dhe D , pasi nje ndeshje u luajt dje. Leicester barazon me Napolin në një takim plot emocione, ndërsa fitojnë Monaco, Olympiacos dhe Lyon.

Ja rezultatet e plota të ndeshjeve të orës 21:00:

GRUPI A

Rangers-Lyon 0-2:   
(23′ Ekambi, 55′ Slimani)

Brondby-Sparta Praga 0-0

GRUPI B

Monaco-Sturm Graz 1-0:  
(66′ Diatta)

PSV-Real Sociedad 2-2:    
(32′ Gotze, 34′ Januzaj, 39′ Isak, 54′ Gakpo)

GRUPI C

Leicester City – Napoli 2-2:    
9’ Perez, 64’ Barnes / 69’ 87’ Osimhem

Spartak – Legia Varsawa 0-1: (dje)
90’ Kastrati

GRUPI D

Eintracht Frankfurt -Fenerbahce 1-1:
(41’ Lammers / 10’ Ozil)

Olympiacos-Anversa 2-1:   
(52’ El-Arabi, 87’ Reabciuk / 75’ Samatta)