Përfunduan mbrëmë ndeshjet e javës së pestë të grupeve të Europa League. PSV mund Arsenalin, fitojnë Manchester United, Roma, Betis dhe Lazio.

Ja të gjitha rezultatet dhe renditja e të gjitha grupeve:

Grupi A
PSV Eindhoven -Arsenal 2-0:
56′ Veerman, 63′ de Jong

Zurih -Bodo/Glimt 2-1:
45’ Pellegrino, 67′ Conde (Z), 94′ Marchesano (Z)

 1. Arsenal 12
 2. PSV 10
 3. Bodo 4
 4. Zurih 3

Grupi B

AEK Larnaca-Dinamo Kiev 3-3:
26′ e 72′ Altman, 45’ Vanat (D), 53′ Rafa Lopes, 82′ e 92′ Garmash (D)

Fenerbahce – Rennes 3-3:
5′ e 30′ Gouiri, 16′ Terrier, 42′ Valencia (F), 83′ Zajc (F), 88′ Mor (F)

 1. Rennes 11
 2. Fenerbahce 11
 3. AEK Larnaca 4
 4. Dinamo Kiev 1

Grupi C

Ludogorets – Betis Sevilla 0-1:
57′ Fekir

HJK Helsinki – Roma 1-2:
42′ Abraham, 54′ Hetemaj (H), 62′ aut. Hoskonen

 1. Betis 13
 2. Ludogorets 7
 3. Roma 7
 4. HJK 1

Grupi D

Union Berlin – Braga 1-0:
68′ pen. Knoche

Malmoe – Royale Union SG 0-2:
10′ Teuma, 42′ Amani

 1. Royale Union SG 13
 2. Union Berlin 9
 3. Braga 7
 4. Malmoe 0

Grupi E

Omonia – Real Sociedad 0-2:
45′ Navarro, 60′ Karrikaburu

Manchester United – Sheriff Tiraspol 3-0:
44′ Dalot, 65′ Rashford, 81′ Ronaldo

 1. Real Sociedad 15
 2. Manchester United 12
 3. Sheriff 3
 4. Omonia 0

Grupi F

Lazio – Midtjylland 2-1:
8′ Isaksen (M), 36′ Milinkovic-Savic, 58′ Pedro

Sturm Graz – Feyenoord 1-0:
93′ KiteishvilI

 1. Lazio 8
 2. Sturm Graz 8
 3. Midtjylland 5
 4. Feyenoord 5

Grupi G

Freiburg – Olympiacos 1-1:
17′ El Arabi, 93′ Kubler (F)

Nantes – Qarabag 2-1:
17′ Bias, 56′ pen. Ozobic (Q), 95′ Ganago

 1. Freiburg 13
 2. Qarabag 7
 3. Nantes 6
 4. Olympiacos 2

Grupi H

Ferencvaros – Monaco 1-1:
31′ Ben Yedder, 82′ Zachariassen (F)

Crvena Zvezda – Trabzonspor 2-1:
37′ Katai, 40′ Bakasetas (T), 64′ Pesic

 1. Ferencvaros 10
 2. Monaco 7
 3. Trabzonspor 6
 4. Crvena Zvezda 6