Janë riluajtur ndeshjet që dolën barazim në FA Cup, në raundin e katërt. Liverpuli fiton duke luajtur me të rinjtë. Kualifikohen edhe Newcastle dhe Derby County.
Ja rezultatet e plota:

Birmingham 2-2 Coventry – (4-2 për Birmingham pas penaltive)
Dean (90’), Bela (120′) / Bakayoko (50′), Biamou (114′)

Cardiff 3-3 Reading – (4-1 për Reading pas penaltive):
Murphy (19′, 93′), Glatzel (54′) / Richards (69′), Rinomhota (79′), Meite (116′)

Liverpool 1-0 Shrewsbury:
Williams (75’ autogol)

Oxford United 2-3 Newcastle (pas kohëve shtesë):
Kelly (84′), Holland (90′) / S Longstaff (15′), Joelinton (30′), Saint-Maximin (116′)

Derby 4-2 Northampton:
Wisdom (28′), Holmes (35′), Marriott (51′), Rooney (77′ pen) / Adams (47′), Hoskins (84′ pen)