Në ndeshjet e sotme të FA Cup, Shrewsbury bllokon Liverpulin, fitojnë thellë Manchester United dhe Manchester City.
Ja rezultatet e plota:

Shrewsbury – Liverpool 2-2:
Cummings (65′ minutes pen, 75′ minutes) / Jones (15′ minutes), Love (46′ minutes og)

Manchester City – Fulham 4-0:
Gündogan (8′ minutes pen), Bernardo Silva (19′ minutes), Gabriel Jesus (72′ minutes, 75′ minutes)

Tranmere – Manchester Utd 0-6:
Maguire (10′ minutes), Dalot (13′ minutes), Lingard (16′ minutes), Jones (41′ minutes), Martial (45′ minutes), Greenwood (56′minutes pen)