Lule portokallash në shtëpinë e fenomenit Ronaldo, gati për t’u martuar (për herë të katërt) me modelen dhe sipërmarrësen Celina Locks me të cilën është një çift i qëndrueshëm që nga viti 2015.

Njoftimi erdhi përmes rrjeteve sociale nga vetë Celina, e cila mori propozimin nga ish-sulmuesi brazilian, i linduri Ronaldo Luís Nazário de Lima, dhe lajmin e mirë e ndau me dy shkrepje në Instagram, duke shkruar “Po, po” dhe një deklaratë dashurie. drejt Fenomenit.

Celina Locks, e lindur në vitin 1990, është një modele dhe sipërmarrëse braziliane, e lidhur në mënyrë romantike me Ronaldon që nga viti 2015, edhe pse për dy vitet e para të dy arritën ta mbanin të fshehur këtë marrëdhënie.  Gjatë karrierës së saj të gjatë, Celina e re është shfaqur në kopertinat e revistave të shumta të modës dhe ka marrë pjesë në qindra sfilata në çdo cep të botës, duke filluar me Javën e Modës në Paris, e cila e sheh atë ndër protagoniste prej disa vitesh.  Siç ndodh shpesh në botën e modës, edhe Celina ka vendosur të lançojë markën e saj të specializuar në produktet e bukurisë, Celina Locks Beauty.

Për Ronaldon, tashmë menaxher sportiv dhe pronar i Real Valladolid dhe Cruzeiro, kjo është martesa e katërt.

Il Fenomeno ishte i martuar nga viti 1999 deri në 2003 me Milene Domingues, me të cilën pati djalin e tij të parë, Ronald, tani muzikant dhe DJ.

Martesa e dytë ishte ajo e rrufeshme me Daniella Ciccarellin, e cila zgjati disa muaj në vitin 2005. Në vitin 2008 Ronaldo u martua me Maria Beatriz Antony dhe dy fëmijë të tjerë erdhën për kampionin, Maria Sofia dhe Maria Alice.  Martesa, megjithatë, u themelua në vitin 2012 dhe vetëm në vitin 2017, kampioni brazilian zyrtarizoi marrëdhënien e tij me Celina Locks, e cila filloi dy vjet më parë.

Përveç tre fëmijëve nga martesat e mëparshme, Ronaldo në vitin 2010 njohu edhe djalin e modeles Michele Umezu me të cilin kishte pasur një lidhje të rastësishme pesë vite më parë.

Pas atij episodi, talenti brazilian pretendoi se i ishte nënshtruar një vazektomie për të shmangur rrezikun për të pasur më shumë fëmijë, aksidentalisht ose jo.

Për siguri, megjithatë, kampioni kishte thënë gjithashtu se kishte ngrirë spermën e tij në rast se partneri i tij i ardhshëm do të kishte shprehur synimin për të zgjeruar familjen.

Tani që dasma është pranë, kush e di nëse ata të dy vendosin të krijojnë një familje së bashku.