Franca vazhdon të shpërbëhet përpara finales së Kupës së Botës kundër Argjentinës të dielën në orën 16. Përveç lojtarëve të sëmurë me grip, në seancën stërvitore të sotme nuk morën pjesë edhe Aurélien Tchouaméni dhe Theo Hernandez.

Mesfushori i Real Madrid pësoi një kontuzion në ijë, ndërsa mbrojtësi i kuqezinjve pësoi dhimbje në gju.  Dy lojtarët patën vetëm një seancë terapie dhe masazhi.

Ditët e fundit Franca nuk kishte mundur të llogariste në Adrien Rabiot dhe Dayot Upamecano, ndërsa dje ishte Kingsley Coman ai që humbi stërvitjen për shkak të gripit.  Raphael Varane dhe Ibrahima Konaté më pas ishin ndalur nga gripi.

Ndërsa Lucas Hernandez pësoi një dëmtim të rëndë në gju dhe u largua nga ekipi.