Mesfushori Soualiho Meite (1994) është duke kryer testet e tij mjekësore përpara një lëvizje në formë huazimi nga Torino te Milani.

26-vjeçari arriti në Milano të enjten në mbrëmje dhe filloi ekzaminimet e tij mjekësore me Rossonerët sot (e premte) herët në mëngjes.

Sipas Calciomercato . com ai do të bashkohet me Rossonerët në një marrëveshje huazimi prej 1 milion eurosh me një mundësi blerje të përhershme për 8 milionë euro plus bonuset.

Unë tashmë kam folur me Franck Kessie dhe jam i lumtur që e bëra këtë lëvizje. Jam gati për këtë moment. Milani është në krye të tabelës në Serie A dhe ata duhet të qëndrojnë atje. Ne do të shohim se si do të kalojnë katër muajt e parë dhe pastaj do të flasim”, ka thënë Meite, i cili ndihet i lumtur me lëvizjen e tij në San Siro.