Sheffield United i thotë lamtumirë Premier League pas dy sezonesh në elitën angleze, dhe po planifikon të bëjë disa shitje.

Mes atyre që mund të largohen është Ismaila Coulibaly, një mesfushor 20-vjeçar nga Mali, që bleu shtatorin e kaluar për pak më shumë se 2 milion euro nga norvegjezët e Sarpsborg dhe qëlloi në huazim në Belgjikë, në Beerschot, vitin e fundit.

Në merkaton e fundit, raporton Sky Sports UK, Milani gjithashtu u përpoq të bënte një ofertë, duke propozuar 12 milion euro për futbollistin e datëlindjes 2000, me një përgjigje negative nga Blades.

Edhe 14 milion eurot që Galatasaray ka ofruar, sipas asaj që mësohet nga mediat angleze, nuk do të konsideroheshin të mjaftueshme, pasi klubi anglez e konsideron talent të madh.