Pasi u largua nga fusha për shkak të dëmtimit të kyçit të tij të majtë në ndeshjen mes Francës dhe Irlandës, sulmuesi kuqezi foli për La Gazzetta dello sport duke i qetësuar të gjithë:
Tashmë jam më mirë, ndjeva një dhimbje në kyçin e këmbës së majtë. Doja të vazhdoja, por nuk munda ta bëja. Gjithsesi mendoj se mund të jem aty për derbin.”