Manchester United ka shënuar fitore edhe në ndeshjen e dytë gjysmëfinale ndaj Nottingham me rezultat 2-0, duke kaluar në finale ku i pret Newcastle.

Pjesa e parë edhe pse me shumë raste nga të dyja palët, nuk solli asnjë gol.

Manchester United e nisi furishëm pjesën e dytë duke krijuar disa raste para se të shënonte golin.

Zhvillohej minuta e 76-të, kur Anthony Martial shënoi për 1-0.

Nuk vonoi shumë dhe pas tre minutash edhe Fred shënoi nga afër për 2-0.

Ndeshja u mbyll me këtë rezultat, ndërsa të besuarit e Erik ten Hag janë afër trofeut të parë sezonal, ku në finale takohen me Newcastlen.