Momenti magjik i Fiorentinës vazhdon teksa fiton fitoren e 9-të radhazi në të gjitha kompeticionet dhe mundi Cremonese-n si mysafir në ndeshjen e parë gjysmëfinale të Coppa Italia. Në Zini, italianët fituan 0-2 falë golave ​​të Cabral 20’ në pjesën e parë dhe Gonzalez 75’ pjesën e dytë nga njëmbëdhjetë metra.

Asgjë për të bërë, pra, për Grigiorossët që e mbyllin ndeshjen me dhjetë veta për përjashtimin e Aiwu me rastin e penalltisë për Fiorentinën dhe do të duhet t’i tentojnë fitoren në stadiumin Franchi.