U luajt sonte ndeshja e parë e gjysmëfinales sëparë mes osasunës dhe Bilbaos.

Vendasit fituan me rezultat minimal, pavarësisht se miqtë luajtën më mirë dhe patën më shumë raste.

Ndeshja e kthimit është më datën 4 prill.

OSASUNA – ATHLETIC BILBAO 1-0:
46’ Ezzalzouli