U luajtën mbrëmë gjysmëfinalet e Play Off për në EURO 2024 në tre Ligat. Kalojnë në finalet përkatëse Uells, Islandë, Ukrahinë, Poloni, Greqi dhe Gjeorgji.

Ja rezultatet e plota dhe golashënuesit:

Liga C

GJEORGJI – LUXEMBURG 2-0
41′ dhe 64′ Zivzivadze

GREQI – KAZAKSTAN 5-0
9′ pen. Bakasetas, 15′ Pelkas, 37′ Ioannidis, 40′ Kourbelis, 86′ aut. Marochkin

Finalja: GJEORGJI – GREQI (e martë 26 mars): kushdo që fiton do të përfundojë në Kampionatin Evropian në grupin F me Portugalinë, Turqinë dhe Republikën Çeke.

Liga A

UELLS – FINLANDË 4-1
3′ Brooks (G), 38′ Neco Williams (G), 45′ Pukki (F), 47′ Johnson (G), 87′ James (G)

POLONI – ESTONI 5-1
22′ Frankowski (P), 50′ Zielinski (P), 70′ Piotrowski (P), 74′ aut. Mets (P), 77′ Szymanski (P), 78′ Hussar (E)

Finalja: UELLS – POLONI (e martë 26 mars): kushdo që fiton do të përfundojë në Kampionatin Evropian në grupin D me Francën, Holandën dhe Austrinë.

Liga B

IZRAEL – ISLANDË 1-4
31′ stilolaps. Zahavi (ISR), 39′, 83′, 87′ Gudmundsson (ISL), 42′ Traustason (ISL)

BOSNJE – UKRAINE 1-2
57′ Hadzikadunic (B), 85′ Yaremchuk (U), 88′ Dovbyk (U)

Finalja: UKRAINE – ISLANDË (e martë 26 mars): kushdo që fiton do të përfundojë në Kampionatin Evropian në grupin E me Belgjikën, Rumaninë dhe Sllovakinë.