Pep Guardiola ka folur për synimet e tij për ta fituar Ligën e Kampionëve me Manchester Cityn.

Trajneri spanjoll e pranon se kjo do të jetë mjaft e vështirë për t’u arritur pasi aty ka gjithmonë klube të mëdha konkurrente, siç është Real Madridi.

Ish-trajneri i Barcelonës e komentoi edhe barazimin pa gola me Copenhagen në fazën e grupeve të Championsit mbrëmë.

“Liga e Kampionëve është mjaft e vështirë për t’u fituar sepse Real Madridi është gjithmonë aty. Ajo që e kemi marrë ndaj Copenhagen është një pikë e mirë sepse nuk është e lehtë të fitosh në fund në një ndeshje 10 kundër 11. Jam mjaft i kënaqur me prezantimin e skuadrës. Haaland E ka mbyllur lojën kundër Southamptonin me një lodhje të madhe dhe në ditët e fundit s’e ka marrë ende veten. Sot ishte më mirë, por meni vendosur ta pushojmë dhe të mos rrezikojmë me të”, – deklaroi Pep Guardiola.