Achraf Hakimi (1998) u votua si lojtari më i mirë maroken në sezonin 2020/21, i angazhuar në një ligë të huaj.

Anësori u dha për sezonin e jashtëzakonshëm në Inter, i cili e pa atë midis protagonistëve të mëdhenj të Scudetto.

Viti i tij i vetëm me Nerazzurri përfundoi me 45 paraqitje, 7 gola dhe 11 asiste.