Harry Kane ka emëruar mbrojtësit më të ashpër me të cilët është përballur ndonjëherë gjatë një interviste ‘pyetje-përgjigjeje’ me fansat në llogaritë e tij në rrjetet sociale.

U bënë 10 vjet që kur Kane bëri debutimin e tij në Ligën Premier dhe për të festuar këtë moment historik, ai vendosi të organizojë një intervistë me pyetje dhe përgjigje për t’i lejuar fansat t’i bëjnë pyetje rreth karrierës së tij.

Sot janë 10 vjet që nga debutimi im në Ligën Premier… koha fluturon! Kam pak kohë të lirë më vonë, kështu që do t’ju përgjigjem disa prej pyetjeve tuaja. Pyetni këtu dhe unë do t’i përgjigjem disave pak më vonë…”, – shkroi Kane në Instagram.

Kane më pas vazhdoi t’i përgjigjet një pyetjeje në lidhje me mbrojtësit më të ashpër me të cilët është përballur në karrierën e tij deri më tani.

I pari i emëruar nga Kane ishte ish-ylli i Anglisë dhe Chelseat, John Terry, ndërsa pas tij është zgjedhur italiani Giorgio Chiellini, i cili tani luan për Los Angeles FC në MLS.

Ka disa që kanë qenë më të fortë me të cilat jam përballur në karrierën time. Në fillim të përballjes me John Terry, ai ishte thjesht një mbrojtës me të vërtetë i zgjuar, dinte se ku ta vendoste trupin e tij, dinte të ndalonte vrapimet e mia, kështu që ishte një kurbë e shkëlqyer mësimi.

Dhe më pas Chiellini, padyshim që luajta kundër tij kundër Italisë dhe kundër Juventusit. Përsëri, me të vërtetë i zgjuar, i fortë dhe fizik”, – deklaroi anglezi.