Ylli i belg Eden Hazard ka folur përpara sfidës të rëndësishme kundër Marokut:

Nëse jam mirë, Belgjika mund ta fitojë Kupën e Botës. Ndjehem mire. Dua të luaj. Vështirësitë mendore ishin kryesisht kur isha i lënduar dhe nuk e kuptoja pse, tani skuadra ka më shumë përvojë në turnetë ndërkombëtare. Kundër Marokut nuk duhet të kemi frikë të driblojmë apo të provojmë një pasim mes linjave”.