Shorti i 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve i ka rezervuar disa superduele, përfshirë Atletico Madrid – Liverpool, Real Madrid – Manchester City dhe Chelsea Bayern Munich.

Çiftet e plota:

  • Borussia Dortmund – PSG
  • Real Madrid – Manchester City
  • Atalanta – Valencia
  • Atletico Madrid – Liverpool
  • Chelsea – Bayern Munich
  • Lyon – Juventus
  • Tottenham Hotspur – RB Leipzig
  • Napoli – Barcelona