Në Nyon është hedhur shorti për fazën e 1/8-të finaleve të Ligës së Konferencës, kupa e fituar nga Roma sezonin e kaluar. Fiorentina do të përballet me skuadrën turke Sivasspor, ndërsa Lazio do të përballet me holandezin Az Alkmaar. Ndeshjet e para më 7 mars dhe 9 mars, ndeshjet e kthimit të gjitha më 16 mars.

VAJTJA DHE KTHIMI:

  • AEK Larnaca – West Ham
  • Fiorentina – Sivasspor
  • Lazio – AZ Alkmaar
  • Lech Poznan – Djurgarden
  • Basel – Slovan Bratislava
  • Sheriff – Nice
  • Anderlecht – Villarreal
  • Gent – Basaksehir

Skuadra e parë e listuar do ta luajë ndeshjen e parë në shtëpi