Vazo e Nyonit nuk ishte 100% dashamirëse me Juventusin dhe Romën për shortin e 1/8-tës së Europa League. Biankonerët e gjejnë veten një kundërshtar të pranueshëm, edhe mbasi mund të kishte edhe më mirë mes 8 kundërshtarëve të mundshëm, dhe do të përballen me Freiburg, një ekip gjerman. Nga ana tjetër, Roma e Mourinhos peshkoi më keq, duke shmangur Arsenalin, por ka kapur rrezikun publik numër dy, Real Sociedadin spanjoll.

VAJTJA DHE KTHIMI:

  •  Juventus-Freiburg
  • Leverkusen – Ferencvaros
  • Manchester United – Real Betis
  • Roma – Real Sociedad
  • Sevilla – Fenerbahçe
  • Shakhtar – Feyenoord
  • Sporting Lisbona – Arsenal
  • Union Berlin – Union Saint-Gilloise

Skuadra e parë e listuar do ta luajë ndeshjen e parë në shtëpi.