U hodh në orën 14:00 në Nyon shorti i çerekfinaleve të Conference Leagues. Basel – Nice dhe Fiorentina – Lech Poznan përballjet më të rëndësishme.

ÇERKEFINALET (skuadra e parë e luan ndeshjen e parë në shtëpi):

ÇF 1: Lech Poznan – Fiorentina
ÇF 2: Basel – Nice

ÇF 3: Gent – West Ham
ÇF 4: Anderlecht – AZ Alkmaar

GJYSMËFINALET:

SF 1: Fituesja ÇF 1 – Fituesja ÇF 2
SF 2: Fituesja ÇF 3 – Fituesja ÇF 4