Sot (e premte), në Nyon të Zvicrës është bërë hedhja e shortit për ndeshjet çerekfinale të Ligës së Conferencës ku u mësuan çiftet çerekfinaliste.

Nga ora 14:00 ka filluar hedhja e shortit dhe tashmë janë ekipet i kanë mësuar ekipet kundërshtare.

Në orë 14:20 ka përfunduar ceremonia e shortit të Ligës së Konferencës. Kjo është përmbledhja e çerekfinaleve dhe çiftet për gjysmëfinalet:

Çerekfinalet
(ndeshja e parë 11 prill, ndeshja e dytë 18 prill)

  • Club Brugge-PAOK Selanik
  • Olimpiakos-Fenerbahçe
  • Aston Villa – Lille
  • Viktoria Plzen-Fiorentina

Gjysmëfinalet
(ndeshja e parë më 2 maj, ndeshja e dytë më 9 maj)

  • Aston Villa/Lille VS Olympiacos/Fenerbahce
  • Viktoria Plzen/Fiorentina VS Club Brugge/PAOK Selanik