Është hedhur shorti për raundin e 1/16 të finaleve në Ligën e Evropës në Nyon të Zvicrës. Sfidat më të forta do të jenë Bayern Leverkusen – Porto, Club Brugge – Manchester United dhe Shakhtar Donetsk – Benfica.

Çiftet e plota:

 • Wolverhampton Wanderers – Espanyol
 • Sporting Lisbone – Basaksehir
 • Getafe – Ajax
 • Bayern Leverkusen – Porto
 • Kopenhagen – Celtic
 • APOEL – Basel
 • Cluj – Sevilla
 • Olympiacos – Arsenal
 • AZ Alkmaar – Lask
 • Club Brugge – Manchester United
 • Ludogorets – Inter
 • Eintracht Frankfurt – RB Salzburg
 • Shakhtar Donetsk – Benfica
 • Wolfsburg – Malmo
 • Roma – Gent
 • Glasgow Rangers-Sporting Braga