Parashikimi kurioz i Ciro Immobile, sulmuesi i Lazios dhe mbreti i golave ​​të Serie A 2019-20 dhe 2021-22.  Për mikrofonat e DAZN, qendërsulmuesi parashikon performancën e kolegëve të tij:

Lukaku do të shënojë nga 20 deri në 25 gola, Lautaro nga 13 në 18. Vlahovic? Më shumë se 20. Tre sulmuesit e Milanit (Giroud, Origi dhe Rebic) do të shënojnë në total 30-35 gola, ata të Atalantës (Zapata dhe Muriel, redaktori) 25-30 gola. Osimhen? Unë them 19. Jovic jo më shumë se 15. Abrahami? Do të bëjë 15-20.”