Interi insiston për Marco Silvestrin, portieri që dëshiron të largohet nga Hellas Verona.

Në orët e fundit klubi Nerazzurri ka rritur presionin për portierin e lindur në vitin 1991, i cili do të mbërrinte në Interin e ri të Simone Inzaghit për të plotësuar rolin e zëvendësit Handanovic (me Cordaz si i treti), por gjithashtu do të jepte garanci të rëndësishme për të luajtur si titullar siç bënte te Verona e trajnerit Juric.

Silvestri ka një vit tjetër kontratë me skuadrën në pronësi të Settit dhe vlerësimi i tij sot është rreth 5 milion euro.