Nuk ishte e thënë të ishte.  Marcus Thuram shpresoi për të, por ai nuk do të jetë sulmuesi i ri i Interit.  Francezi i Borussia Moenchengladbach këputi ligamentet e gjurit në javën e fundit të kampionatit.

Ai do të jetë jashtë për jo më pak se dy muaj.  Rrjedhimisht, negociatat me Nerazzurri anashkalohen.  Fohlen kërkoi të paktën 30 milionë euro për ta shitur atë, marrëveshja mund të ishte mbyllur në ditët e para të kësaj jave edhe sepse lojtari kishte shprehur dëshirën e tij për të shkuar dhe luajtur në Itali.

Kujtojmë që ai ka lindur në Parma më 1997, kur babai i tij Lilian luante me Verdheblutë.