Një lajm i mirë arrin për Interin, mbrojtësi holandez Stefan De Vrij është shëruar me të vërtetë nga koronavirusi.

Rezultoi pozitiv dy javë më parë, disa ditë para Inter-Sassuolo (ndeshja u shty për të Mërkurën 7 Prill), por tashmë numri 6 i Nerazzurrit mund të kthehet në dispozicion të Antonio Contes për ndeshjen që Interi do të luajë të Shtunën në mbrëmje në Milano kundër Bolonjës për ndeshjen e javës së 29-të në Serie A.

Gjatë pushimit, gjithashtu Handanovic dhe Vecino dolën negativë dhe i vetmi i infektuar nga Covid-19 sot në skuadrën e Interit është mbrojtësi Danilo D’Ambrosio.

Ndërkohë, pritet të vlerësohet gjendja e Bastonit, i cili la fushën në finalen Lituani – Itali për shkak të një goditje në shpatull, por situata e tij nuk ngre shqetësime të mëdha.