Sipas The Guardian, Interi është në bisedime për mbrojtësin e majtë të Manchester Unitedit, Ashley Young (1985).

Interi shpreson të përfundojë një transferim me çmim të ulët këtë muaj, duke përfituar nga kontrata e anglezit që skadon në qershor dhe i ka ofruar një kontratë 18-mujore..

Ai do të gjendej mirë në skemat e trajnerit të Interit, Antonio Conte, përmes shkathtësive të tij, gjë që e lejon atë të luajë kudo në të dy krahët.

Pavarësisht se është kapiteni i tyre, anglezi nuk luajti humbjen e 3-1 të Kupës së Ligës së United ndaj Manchester Cityt në mbrëmjen e së martës.

Por këtë transferim po e bllokon trajner Slskjare i cilika deklaruar se Manchester Unitedinukmund ta dobësojë veten dhe nëse do të ketë lëvizje në merkaton e Djajve të Kuq ato do të jenë blerje dhe jo shitje.