Lamtumirë huazimit të sulmuesit Romelu Lukaku (1993) për sezonin e ardhshëm.

Për bilancin zikaltër janë shumë 20 milionë euro që do të investoheshin në 2022-2023 mes huazimit te Chelseas dhe nënshkrimit të belgut.

Drejtuesit e Interit vlerësojnë parametrat zero braziliani Roberto Firmino (1991) dhe francezi Marcus Thuram (1997) ose blerjen e italo-argjentinasit Mateo Retegui (1999)

Lajmi raportohet nga Gazzetta.